De gemeenteraad heeft besloten dat er zogenaamde “bed, bad en brood”-voorziening komt voor ongedocumenteerde vluchtelingen in Amsterdam. Mensen die nu bijvoorbeeld in de vluchtgarage of elders zitten, hebben dan de komende maanden in ieder geval veilig onderdak en eten. Op initiatief van GroenLinks D66 , PvdA en SP, laat Amsterdam laat hiermee zien dat de stad niet wegkijkt bij de gevolgen van het inhumane asielbeleid van staatssecretaris Teeven. Amsterdam is wel barmhartig.

Rutger Groot Wassink:

GroenLinks strijdt al jaren voor een betere behandeling van vluchtelingen in onze stad. Waar het onbarmhartige asielbeleid vanuit Den Haag leidt tot mensen die op straat moeten leven, of zoals in Amsterdam, van vluchtkerk naar vluchtgarage zwerven, willen wij die mensen wél opvangen. Deze bed, bad brood voorziening is wat ons betreft niet het eindpunt. Wij willen structurele opvang voor ongedocumenteerde vluchtelingen. Dag en nacht. Zodat mensen in staat zijn te werken aan hun toekomst, of die nu hier of elders ligt. Dat is dit nog niet. Maar dit is wat we nu maximaal kunnen doen, dus doen we dat.

Jan Paternotte:

De echte oplossing voor dit probleem moet uit Den Haag komen. Maar we kunnen ondertussen niet stil blijven zitten en niets doen. Dus is het heel goed dat er nu een bed bad broodvoorziening komt, zoals het Europees Comité voor Sociale Rechten in eerste aanleg ook al heeft gezegd.