Gisteren stelde de gemeenteraad nieuwe regels voor woningdelen vast, om huurders te beschermen en overlast tegen te gaan. GroenLinks wil niet dat bijvoorbeeld studenten en mensen in woongroepen, de dupe worden van de nieuwe regels voor woningdelen. Daarom pleitte GroenLinks-raadslid Combrink voor een overgangsregeling.
Tamira Combrink: De nieuwe regels rondom woningdelen zijn goed om huisjesmelken tegen te gaan. Het is natuurlijk nooit de bedoeling geweest dat mensen die nu een woning delen de dupe worden. Een overgangsregeling voor mensen die al samen in een woning wonen is dan ook niet meer dan redelijk. Steeds meer volwassenen in Amsterdam willen samen een woning delen. Studenten en anderen, iedereen moet kunnen wonen hoe ze willen. Dat mag echter niet ontaarden in overlast in de buurt of slechte woonomstandigheden. GroenLinks steunt daarom de nieuwe regels.
GroenLinks maakt zich zorgen over de steeds hogere prijzen in Amsterdam. Woningdelers en andere woningzoekenden die op de vrije sector zijn aangewezen hebben recht op betaalbare woningen. Daarom heeft GroenLinks ook met een motie geregeld dat het college bij het Rijk gaat aandringen om de huurtabel te verlengen en woningdelers en middeninkomens ook huurprijsbescherming te bieden.