Vanwege de noodzakelijke bezuinigingen wilde het College vanaf 2011 het beheerniveau voor de openbare ruimte (BON) overal omlaag brengen van “verzorgd” naar “sober”. Maar volgens de gemeenteraad staat die keuze haaks op de ontwikkeling van een groeiend hoogstedelijk centrumgebied. GroenLinks woordvoerder Fjodor Molenaar: “Het wordt de komende jaren steeds drukker in de stad. Daarom is er eerder meer dan minder geld nodig voor het beheer en onderhoud van de openbare ruimte”.
Voor het in 2011 op niveau houden van de visitekaartjes, de hoogstedelijke verblijfsgebieden zoals de pleinen in de binnendstad, het Museumkwartier, de Zuidas en de Arena, trekt de gemeenteraad een bedrag uit van 400.000 euro. Samen met de stadsdelen zal het College een lijst van hoogstedelijke verblijfsgebieden opstellen waar het onderhoudsniveau “verzorgd” met dit geld in stand kan worden gehouden.
De gemeenteraad heeft het College verzocht bij de voorjaarsnota van 2011 een uitwerking van de afspraken met de stadsdelen en een dekking voor 2012 t/m 2014 aan de raad voor te leggen.