Vrijdag was ik op bezoek in Geuzenveld bij Tys de Ruijter, stadsdeel wethouder van GroenLinks. Geweldige groene initiatieven daar, een prachtig natuureducatiecentrum, een natuurspeeltuin en tussen de woningen moestuinen. Eén bewoonster begon ooit een moestuin in een grasveldje voor de deur, de buren werden zo enthousiast dat ze ook wilden.

Ymere heeft ze geholpen dit waar te maken. Dus nu een mooie moestuin, die ook een nieuwe ontmoetingsplek in de buurt vormt. Geen vernielingen door de betrokkenheid en alle ogen van de buurt. Een tweede moestuin is er inmiddels, met een kookplek erbij in een voormalig winkelpand. Het jongste bestuurslid, een jongen van - ik schat - 15 jaar, leidde ons trots rond. Ik zou zeggen, mooi voorbeeld, nu ook in de rest van de stad.

Van het groen kwamen we ook nog over de dieren in onze stad te spreken. Daar hebben we veel aan gedaan deze collegeperiode. Een prachtig nieuw dierenasiel geopend en de subsidies voor dierenorganisaties, zoals dierenasiel, dierenambulance en Stichting Zwerfkatten verhoogd van 480.000 euro naar 1,2 miljoen euro, zodat zwerfdieren, honden en katten goed kunnen worden opgevangen. En het doden van duiven is echt voorbij, de GGD doet nu alleen aan nestbeheer en 'Anders voeren', preventief beleid dus. Ofwel Faunabeheer.

Met trots kijk ik terug op vier jaar investeren in Groen in de stad. GroenLinks Werkt! in de stad en de stadsdelen. Maar het zijn de bewoners die echt het verschil maken zoals de trotse tuinierende jongen uit Nieuw-West mij vandaag heeft laten zien.