GroenLinks doet in Amsterdam dit jaar wederom mee aan de Week van de Vooruitgang. Op dinsdag deelt GroenLinks biologische appels uit aan OV-reizigers en op donderdag stickers aan kinderen die lopend of met de fiets naar school komen.
Van maandag 17 tot en met zondag 23 september vindt de Week van de Vooruitgang plaats. Daarin vragen verschillende organisaties elke dag aandacht voor alternatieven voor de auto, met als afsluiting de Autovrije Dag op zondag 23 september.
Dinsdag staat in het teken van het openbaar vervoer. GroenLinks wil reizigers die dag bedanken omdat ze gebruik maken van het OV en deelt op twee plaatsen in de stad biologische appels uit:
Plaats: Weesperplein en Centraal Station
Datum: dinsdag 18 september
Tijd:
17.00 – 18.30 uur
Op donderdag wordt het op voeten en fietsen naar school komen gestimuleerd. Al ruim anderhalf jaar bezoekt GroenLinks met enige regelmaat basisscholen om ‘heldenstickers’ uit te delen aan kinderen die níet met de auto naar school komen. Ook deze donderdag staat GroenLinks bij verschillende scholen. Helaas kiezen nog steeds veel ouders ervoor om hun kinderen met de auto naar school te brengen. Dat zorgt voor extra uitstoot, maar ook voor gevaarlijke situaties rond het schoolplein. Fietsen daarentegen is gezond en helpt kinderen om meer te bewegen. De stickers worden op verschillende plaatsen uitgedeeld.
Plaats: Zeeburg (Willibrordschool), Slotervaart (De Vlaamse Reus en de Louis Bouwmeesterschool), ZuiderAmstel (St Catharinaschool) en Osdorp (De Horizon)
Datum: donderdag 20 september
Tijd: 8.00 – 9.00 uur