GroenLinks Amsterdam vindt dat er niet langer gewacht kan worden met een eenduidig beleid voor drugsgebruik op dancefeesten. Nu het festivalseizoen volop draait zijn er veel pijnlijke voorbeelden over drugscontroles: snuffelende honden en strippen in de ‘wasstraat’. De opdrachtgever is onduidelijk en de opdracht al helemaal. Judith Sargentini heeft het onderwerp morgen op de agenda van de commissie AZ laten plaatsen.
Het nieuwe harddrugsbeleid voor dancefeesten laat al twee jaar op zich wachten. Volgens de burgemeester wordt er aan het definitieve beleidskader gewerkt, maar het seizoen is alweer in volle gang en bij verschillende feesten worden even verschillende criteria gehanteerd. Er is onduidelijkheid over het aantal pillen, dat mee naar binnen mag. Wat te doen bij twee pillen? Inleveren en toch naar binnen of de toegang ontzeggen? Soft drugs mag wel en hard drugs niet, maar de honden die worden ingezet bij controle ruiken het verschil niet. Dus met softdrugs in je broekzak beland je ook in de ‘wasstraat’, waar je uit de kleren mag om je te laten besnuffelen door een hond.
Bovendien is niet duidelijk waar de opdracht tot verscherpte controle vandaan komt. De burgemeester zei vorige week dat de roep om strengere maatregelen voor het gebruik van drugs vanuit de festivalorganisaties komt. Niet correct, volgens de organisatoren: “Wij voeren uit wat ons door politie en justitie wordt opgedragen.”
Judith Sargentini vindt het zorgwekkend dat de gemeenteraad geen zicht heeft op het handelen, de bevoegdheden en de inzet van Openbaar Ministerie, politie en burgemeester bij controle op harddrugs bij dancefeesten. “Wie opereert er nu in opdracht van wie, wat wordt er nu nog gedoogd en wat niet meer?” Morgen verwacht Sargentini helderheid te krijgen tijdens de commissie AZ, donderdag 28 augustus om 13.30 in de Boekmanzaal.