Op Valentijnsdag 14 februari 2008 om 17.30 uur wordt het Roze Lieverdje uitgereikt bij het Lieverdje op het Spui door GroenLinks-wethouder Marijke Vos en juryvoorzitter Mathieu Heemelaar.

GroenLinks Amsterdam reikt elke twee jaar het Roze Lieverdje uit aan een Amsterdammer die zijn of haar sporen verdiend heeft in de strijd voor seksuele diversiteit en homo-emancipatie.

Er is een jury geformeerd die de winnaar kiest.

De publiekstemming op internet is gesloten. De publieksstem zal een rol spelen in het kiezen van de winnaar.
De uitslag van de publieksstemming is:
1. Karin Spaink 39%

2. Krzysztof Dobrowolski-Onclin 35%

3. Marjan Sax 26%

Dit is niet de einduitslag, die wordt nader bepaald door de jury en bekend gemaakt op 14 februari.

Op Valentijnsdag 14 februari staat ook het Politiek Café van GroenLinks Amsterdam in het teken van het Roze Lieverdje. De genomineerden spreken er een column uit en daarna gaan Amsterdamse politici van D66, PvdA en GroenLinks in discussie met elkaar over wat er politiek bereikt is met het seksuele diversiteitbeleid. Ieder is welkom bij het Politiek Café. Het start om 20.00u in café P96, Prinsengracht 96, Amsterdam.

Kijk voor alle informatie hier.

Het eerste Roze Lieverdje is uitgereikt in 2006 aan pater Jan van Kilsdonk.

Pater van Kilsdonk heeft tientallen jaren krachtige ondersteuning geboden aan honderden Amsterdamse homo’s die problemen ondervonden bij hun coming-out.

Samen met de homogemeenschap zet GroenLinks zich in om de positie, veiligheid en zichtbaarheid van homo’s, lesbo’s bi’s en transgenders te verbeteren.