Op initiatief van GroenLinks, PvdA en de SP gaat wethouder Litjens onderzoeken of het mogelijk is de schoonmakers van de Amsterdamse gemeente weer in eigen dienst te nemen, zo werd gisteren besloten in de gemeenteraadsvergadering. Momenteel worden de schoonmakers extern ingehuurd.
Een paar jaar terug is door het Amsterdamse gemeentebestuur het besluit genomen om voor de schoonmaak van het stadhuis voortaan een private partij in te huren. Uitbesteden van het schoonmaakwerk zou goedkoper zijn en efficiënter. Immers, zo was het idee. Echter, sinds de aanbesteding van het schoonmaakwerk is de werkdruk toegenomen: er moet meer gebeuren in minder tijd. De arbeidsomstandigheden van de schoonmakers zijn er sinds de dienst wordt uitbesteed, niet op vooruitgegaan.
Schoonmakers zijn, net als ambtenaren, onderdeel van de gemeentelijke organisatie en moeten dus ook zo behandeld worden. Daarom dienden GroenLinks, PvdA en SP in 2014 een initiatiefvoorstel in om de schoonmakers weer in eigen dienst te nemen. Uit onderzoek blijkt dat schoonmaak in eigen beheer veel voordelen heeft. Het grootste voordeel is natuurlijk dat de schoonmakers hierdoor een fatsoenlijke baan, een fatsoenlijk contract en fatsoenlijke betaling krijgen.
GroenLinks is tevreden dat de eerste stap in de goede richting is gezet.