Op verschillende plaatsen in Europa gaat vanavond tussen 19.55 en 20.00 uur het licht uit. Op deze manier wordt aandacht gevraagd voor de klimaatverandering. Op voorstel van GroenLinks doet de gemeente ook mee.

Een grote Franse milieuorganisatie (Les Amis de la Terre) heeft het initiatief hiertoe genomen en inmiddels hebben verschillende organisaties, waaronder Greenpeace en Milieudefensie, zich hierbij aangesloten. Ook GroenLinks steunt dit initiatief.

Iedereen wordt opgeroepen om donderdag 1 februari tussen 19.55 en 20.00 uur het licht uit te doen. Op deze manier wordt aandacht gevraagd voor de klimaatverandering. Er is voor 1 februari gekozen omdat de dag erna een klimaatrapport van de Verenigde Naties verschijnt.

Amsterdam doet, op initiatief van GroenLinks-wethouder Marijke Vos, ook mee aan de actie. Om 19.55 uur worden de lichten van de Magere Brug en zeven andere bruggen in de buurt van het Thorbeckeplein voor vijf minuten gedoofd. GroenLinks roept iedereen op om thuis ook mee te doen.